Kelli Stax One American Actress And Model Are. He was born on 11 March 1982 in Memphis, Tennessee, United States. Kelli is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Kelli Stax Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Kelli, born in Tennessee, in 2009 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Jules Jordan’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Darkside Entertainment, Evil Angel and Score Land.
Apart from film studios, Kelli has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Madison Rose And Sheridan Love Mainly include.
Kelli Stax Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Kelli Stax |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2009 – 2023 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2009 – As an Actress |
| Awards | 2016: AVN Awards – Fan Award: Biggest Web Celebrity (Nominated) |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | I had Staxx |
| Born (Date of Birth) | 11 March 1982 |
| Age (as 2026) | 44 Years Old |
| Birthplace | Memphis, Tennessee, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Fish |
| Hometown | Memphis, Tennessee, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 173 m 1.73 m 5 ft 8 in |
| Weight | 70 KG 154 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Blond/Light Brown |
| Figure Size | 34DDD-29-48 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kelli Stax?
Kelli Stax is an American actress & model, born on 11 March 1982 in Memphis, Tennessee, United States. In 2009, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Jules Jordan’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











