Fujiko Narvas One Japanese Actress And Model Are. He was born on 11 March 2000 in Japan. Fujiko is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Fujiko Narvas Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Fujiko, born in Japan, in 2019 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Hegre Media’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Watch 4 Beauty, Model Mayhem and MetArt Network.


Apart from film studios, Fujiko has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Chloe Thai Mainly include.
Fujiko Nervous Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Fujiko Narvas |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Japanese, Filipino |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2019 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2019 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Hiromi Fuji Fujiko Resha |
| Born (Date of Birth) | 11 March 2000 |
| Age (as 2026) | 26 Years Old |
| Birthplace | Japan |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Japan |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Cordova Academy College of San Juan de Letran |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 32A-23-33 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Fujiko Narvas?
Fujiko Narvas is a Japanese actress & model, born on 11 March 2000 in Japan. In 2019, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Hegre Media’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











