Antonella Pisani One Colombian Actress And Model Are. He was born in 2002 in Colombia. Antonella is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Antonella Pisani Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Antonella, born in Colombia, in 2022 Entertainment Industry She started her career in and did her first shoot with the Film Studio ‘Watch 4 Beauty’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Natasha Teen Productions is mainly included in these film studios.


Antonella Pisani Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Antonella Pisani |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Colombian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2022 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Sophi Holmes |
| Born (Date of Birth) | 2002 |
| Age (as 2026) | 24 Years Old |
| Birthplace | Colombia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aquarius |
| Hometown | Colombia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 54 KG 119 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 29-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Antonella Pisani?
Antonella Pisani is a Colombian actress & model, born in 2002 in Colombia. In 2022, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Watch 4 Beauty’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











