Annie Charlotte One English Actress And Model Are. He was born in 1998 in England, United Kingdom. Charlotte is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Annie Charlotte Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Charlotte, born in England, in 2025 Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with many studios as an actress.
Apart from film studios, Charlotte has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Rebecca Goodwin Mainly include.
Annie Charlotte Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Annie Charlotte |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | English |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Annie |
| Born (Date of Birth) | 1998 |
| Age (as 2026) | 28 Years Old |
| Birthplace | England, United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Hometown | England, United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Red |
| Figure Size | 33C-26-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Annie Charlotte?
Annie Charlotte is an English actress & model, born in 1998 in England, United Kingdom. She started her career in the entertainment industry in 2025.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











