Katt Garcia One American Actress And Model Are. He was born on 2 April 1995 in New Jersey, United States. Garcia is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Katt Garcia Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in New Jersey, Garcia made her debut in 2014 at the age of 19. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Reality Kings’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include West Coast Productions, Mofos and VNA Network.


Apart from film studios, Garcia has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Alexa Pierce And Maserati Mainly include.
Katt Garcia Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Katt Garcia |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Black |
| Years Active | 2014 – 2018 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2014 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Kat Garcia |
| Born (Date of Birth) | 2 April 1995 |
| Age (as 2026) | 31 Years Old |
| Birthplace | New Jersey, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | New Jersey, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 66 KG 145 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 38DD-28-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Katt Garcia?
Katt Garcia is an American actress & model, born on 2 April 1995 in New Jersey, United States. In 2014, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Reality Kings’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











