Brandi Johnson One American Actress And Model Are. He was born on 5 August 1986 in Oregon, United States. Brandi is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Brandi Johnson Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Oregon-born Brandi died in 2024 at the age of 38. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot at Film Studio ‘Ex. Network’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Wifey and Many Vids.


Brandi Johnson Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Brandi Johnson |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2024 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2024 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Brandi Smith |
| Born (Date of Birth) | 5 August 1986 |
| Age (as 2026) | 40 Years Old |
| Birthplace | Oregon, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | Oregon, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Married |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Daniel |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 173 m 1.73 m 5 ft 8 in |
| Weight | 54 KG 119 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 36C-28-40 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Brandi Johnson?
Brandi Johnson is an American actress & model, born on 5 August 1986 in Oregon, United States. In 2024, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Ex. Network’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











