Andrea You’re welcome One Czech Actress And Model Are. He was born on 17 March 1998 in Czech Republic. Andrea is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Andrea Prego Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Andrea, born in Czech Republic, in 2017 at the age of 19 Entertainment Industry He started his career in 1977 and did his first shoot with the Film Studio ‘Czech AV’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Woodman is mainly involved in these film studios.
Apart from film studios, Andrea has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Anie Darling, Beautiful Claire, Brittany Bardot, Claudia Macc, Erica Black, Jessica RedKara Magic, Lilly Peterson, Nikky Dream And Victoria Pure Mainly include.
Andrea Prego Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Andrea You’re welcome |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2017 – 2018 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2017 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Andrea Month |
| Born (Date of Birth) | 17 March 1998 |
| Age (as 2026) | 28 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Fish |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 167 m 1.67 m 5 ft 6 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Andrea Prego?
Andrea Prego is a Czech actress & model, born on 17 March 1998 in Czech Republic. In 2017, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Czech AV’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











