Alyssa Rae (Country Hotwife) एक American Actress And Model Are. He was born on 30 September 1991 in Texas, United States. Alyssa is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Alyssa Rae Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Texas, Alyssa died in 2025 at the age of 34. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Many Vids’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Wifey is mainly involved in these film studios.


Apart from film studios, Alyssa has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Anastasia Shades, Danielle Renae, Serenity Cox And Sierra Spunk Mainly include.
Alyssa Rae Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Alyssa Rae |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Country Hotwife |
| Born (Date of Birth) | 30 September 1991 |
| Age (as 2026) | 35 Years Old |
| Birthplace | Texas, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | Texas, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Married |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Staghubby |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 177 m 1.77 m 5 ft 10 in |
| Weight | 62 KG 136 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Grey |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 33D-26-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Alyssa Rae?
Alyssa Rae is an American actress & model, born on 30 September 1991 in Texas, United States. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Many Vids’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











