Lacy Lou One American Actress And Model Are. He was born in 1985 in United States. Lacy is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Lacy Lou Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Lacy, born in USA, in 2026 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Wifey’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Many Vids is mainly involved in these film studios.


Apart from film studios, Lacy has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses mainly include Tara Michelle, Daphne Love and Tiffany Belle.
Lacy also runs a podcast ‘The Swing Nation Podcast’ with her partner Dan in which they interview various celebrities.
Lacy Lou Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Lacy Lou |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2026 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | TheSouthernGirl Lacy Mrs Swing Nation The Southern Girl |
| Born (Date of Birth) | 1985 |
| Age (as 2026) | 41 Years Old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Married |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | And |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 167 m 1.67 m 5 ft 6 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Dark Brown |
| Figure Size | 34C-24-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Lacy Lou?
Lacy Lou is an American actress & model, born in 1985 in the United States. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Wifey’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











