Stephanie Silveira One Brazilian Actress And Model Are. He was born on 20 September 1989 in Salvador, Brazil. Stephanie is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Stephanie Silveira Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Stephanie, born in Brazil, died in 2026 at the age of 37. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Spizoo’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Apart from film studios, Stephanie has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and Selena Castillo is mainly included in these actresses.
Stephanie Silveira Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Stephanie Silveira |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Brazilian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2026 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2026 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Jujube |
| Born (Date of Birth) | 20 September 1989 |
| Age (as 2026) | 37 Years Old |
| Birthplace | Salvador, Brazil |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Hometown | Salvador, Brazil |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 65 KG 143 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Dark Brown |
| Figure Size | 36-25-44 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Stephanie Silveira?
Stephanie Silveira is a Brazilian actress & model, born on 20 September 1989 in Salvador, Brazil. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Spizoo’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











