Sara St. James One American Actress And Model Are. He was born on 9 December 1974 in Beverly Hills, California, United States. Sara is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Sara St. James Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Sara, born in Beverly Hills, in 1995 at the age of 21 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Avica Entertainment’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Cine Research, Penthouse and New Vision.


Sara St. James Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Sara St. James |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 1995 – 2002 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 1995 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Andie Mcpherson Jackie Lovell Jacqueline Lovell |
| Born (Date of Birth) | 9 December 1974 |
| Age (as 2026) | 52 Years Old |
| Birthplace | Beverly Hills, California, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Sagittarius |
| Hometown | Beverly Hills, California, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 35B-25-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
Social Media | |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Sara St. James?
Sara St. James is an American actress & model, born on 9 December 1974 in Beverly Hills, California, United States. In 1995, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Avica Entertainment’.
Read More:
Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















