Ezada sense One Romanian Actress And Model Are. He was born on 23 February 1982 in Bucharest, Romania. Ezada is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Ezada Sinn Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Romania-born Ezada in 2015 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘Glove Mansion’. After this, she also worked with other film studios as an actress and English Mansion is mainly included in these film studios.
Apart from film studios, Ezada has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses mainly include Sidonia Von Bork.
Ezada Sinn Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Ezada sense |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Romanian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2015 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2015 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Goddess Ezada Sinn Mistress Ezada Mistress Ezada Sinn The Matriarch |
| Born (Date of Birth) | 23 February 1982 |
| Age (as 2026) | 44 Years Old |
| Birthplace | Bucharest, Romania |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Bucharest, Romania |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 72 KG 159 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 33D-24-33 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Ezada Sinn?
Ezada Sinn is a Romanian actress & model, born on 23 February 1982 in Bucharest, Romania. In 2015, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Glove Mansion’.
Read More:
Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















