Tina Nora One German Model And OnlyFans Content Creator Are. He was born in Hamburg, Germany. Tina is quite popular for her bold photos, videos and exclusive online content. He has made a good name on Instagram and OnlyFans in a short time. Today in this biography, we will know in detail about Tina Nora’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements and her online journey.
Early Life & Career
Tina Nora, born in Germany, through Instagram in 2023 Entertainment Industry Started his career in. After this, he also increased his fan following through his exclusive content on OnlyFans. Due to her attractive looks, confident personality and engaging content, she has gained a lot of fame in a very short time.


Tina Nora Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Tina Nora |
| Profession | Model & Onlyfans Content Creator |
| Nationality | German |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2023 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2023 – As a Model |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Tina Friedrich Tina Nora |
| Born (Date of Birth) | Not Known |
| Age (as 2026) | Not Known |
| Birthplace | Hamburg, Germany |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Hamburg, Germany |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 175 m 1.75 m 5 ft 9 in |
| Weight | 58 KG 128 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 32C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Tina Nora?
Tina Nora is a German model & onlyfans content creator, born in Hamburg, Germany. In 2023, she started her career in the entertainment industry with the ‘Onlyfans’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











