Sara Latina One Argentinian Actress And Model Are. He was born on 28 November 2003 in Comodoro Rivadavia, Argentina. Sara is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Sara Latina Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Sara, born in Argentina, in 2023 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Team Skeet’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Many Vids is mainly involved in these film studios.


Sara Latina Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Sara Latina |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Argentinian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2023 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2023 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Paula Neira Sara Is Latina |
| Born (Date of Birth) | 28 November 2003 |
| Age (as 2026) | 23 Years Old |
| Birthplace | Comodoro Rivadavia, Argentina |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | Comodoro Rivadavia, Argentina |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 154 m 1.54 m 5 ft 1 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Sara Latina?
Sara Latina is an Argentinian actress & model, born on 28 November 2003 in Comodoro Rivadavia, Argentina. In 2023, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Team Skeet’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











