Adriana Deluxe One Spanish Actress And Model Are. He was born on 24 April 1984 in Madrid, Spain. Adriana is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Adriana Deluxe Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Adriana, born in Spain, in 2009 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Swipp’. After this, she also worked with other film studios as an actress and JTC Video is mainly included in these film studios.


Apart from film studios, Adriana has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Lady Mai Mainly include.
Adriana Deluxe Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Adriana Deluxe |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Spanish |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2009 – 2011 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2009 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Adriana Lexus Adrian Lux Adrianna Lux |
| Born (Date of Birth) | 24 April 1984 |
| Age (as 2026) | 40 Years Old |
| Birthplace | Madrid, Spain |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Madrid, Spain |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 175 m 1.75 m 5 ft 9 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 38B-25-37 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Adriana Deluxe?
Adriana Deluxe is a Spanish actress & model, born on 24 April 1984 in Madrid, Spain. In 2009, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Swipp’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











