Bianca Ferrero One Czech Actress And Model Are. He was born on 9 July 1986 in Czech Republic. Bianca is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Bianca Ferrero Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Bianca, born in Czech Republic, in 2010 at the age of 24 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Eromax Films’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Combat Zone, MMP Network and Mental Pass.


Apart from film studios, Bianca has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Angel Velvet, Bianca Benett, Jenna Lovely, Kitty Jane, Mia Leone And Naomi Montana Mainly include.
Bianca Ferrero Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Bianca Ferrero |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2010 – 2020 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2010 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Bianca Bianca Ferrera Monika M |
| Born (Date of Birth) | 9 July 1986 |
| Age (as 2026) | 40 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 63 KG 138 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 34B-25-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | None |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Bianca Ferrero?
Bianca Ferrero is a Czech actress & model, born on 9 July 1986 in Czech Republic. In 2010, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Eromax Films’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











