Zara Yazmin One Irish Actress And Model Are. He was born on 21 December 1999 in Ireland. Yazmin is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Zara Yazmin Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Ireland, Yazmin died at the age of 21 in 2021. Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with many film studios as an actress.
Zara Yazmin Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Zara Yazmin |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Irish |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2021 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2021 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Zara |
| Born (Date of Birth) | 21 December 1999 |
| Age (as 2026) | 27 Years Old |
| Birthplace | Ireland |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Ireland |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 60 KG 132 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 34D-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Zara Yazmin?
Zara Yazmin is an Irish actress & model, born on 21 December 1999 in Ireland. She started her career in the entertainment industry in 2021.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











