Nyxi Harlow One Canadian Actress And Model Are. He was born on 21 May 2000 in Canada. Harlow is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Nyxi Harlow Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Canada, Harlow died at the age of 25 in 2025. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Model Hub’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Apart from film studios, Harlow has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and Bailey Archer is mainly included in these actresses.
Nyxi Harlow Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Nyxi Harlow |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Canadian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Nyxi |
| Born (Date of Birth) | 21 May 2000 |
| Age (as 2026) | 26 Years Old |
| Birthplace | Canada |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Hometown | Canada |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Nyxi Harlow?
Nyxi Harlow is a Canadian actress & model, born on 21 May 2000 in Canada. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Model Hub’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











