Elisa Pink One American Actress And Model Are. He was born on 21 August 1990 in United States. Elisa is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Elisa Pink Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Elisa, born in USA, in 2025 Entertainment Industry She started her career in and did her first shoot with Film Studio ‘JOI Babes’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Many Vids is mainly involved in these film studios.


Apart from film studios, Elisa has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Samantha Sinz And Charice Christine is mainly involved.
Elisa Pink Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Elisa Pink |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Eliza Pink Elisa |
| Born (Date of Birth) | 21 August 1990 |
| Age (as 2026) | 36 Years Old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 53 KG 117 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 32A-26-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Elisa Pink?
Elisa Pink is an American actress & model, born on 21 August 1990 in the United States. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘JOI Babes’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











