Carla Pryce One Australian Actress And Model Are. He was born in Australia in 1996. Carla is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Carla Pryce Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Carla, born in Australia, in 2017 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Digital Playground’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Pulse Distribution is mainly involved in these film studios.
Apart from film studios, Carla has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Natalia Starr Mainly include.
Carla Pryce Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Carla Pryce |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Australian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2017 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2017 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Carla |
| Born (Date of Birth) | 1996 |
| Age (as 2026) | 30 Years Old |
| Birthplace | Australia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Australia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 32G-23-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Carla Pryce?
Carla Pryce is an Australian actress & model, born in 1996 in Australia. In 2017, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Digital Playground’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











