Sairu Hoshi One Japanese Actress And Model Are. He was born in December 1990 in Japan. Sairu is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Sairu Hoshi Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Sairu, born in Japan, in 2026 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Domai’. After this, she also worked with other film studios as an actress and MetArt Network is mainly involved in these film studios.


Sairu Hoshi Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Sairu Hoshi |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Japanese |
| Ethnicity/Descent | Asian |
| Years Active | 2026 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2026 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Sairu |
| Born (Date of Birth) | December 1990 |
| Age (as 2026) | 36 Years Old |
| Birthplace | Japan |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | Japan |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown/Various |
| Figure Size | 34B-25-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Not Known |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Sairu Hoshi?
Sairu Hoshi is a Japanese actress & model, born in December 1990 in Japan. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Domai’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











