Jayla Page One American Actress And Model Are. He was born on 19 August 1990 in San Francisco, California, United States. Jayla is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Jayla Page Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Jayla, born in San Francisco, in 2021 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘RK Media’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include X Empire and Many Vids.


Apart from film studios, Jayla has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Anna Claire Clouds, Aria Sloane And Jenna Starr Mainly include.
Jayla Page Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Jayla Page |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Black |
| Years Active | 2021 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2021 – As an Actress |
| Awards | 2023: Urban X Awards – Social Media Star of the Year (Nominated) |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Jayla |
| Born (Date of Birth) | 19 August 1990 |
| Age (as 2026) | 36 Years Old |
| Birthplace | San Francisco, California, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Hometown | San Francisco, California, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 34C-25-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | YouTube |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Jayla Page?
Jayla Page is an American actress & model, born on 19 August 1990 in San Francisco, California, United States. In 2021, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘RK Media’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











