Juanita Belle One American Model And Social Media Influencer Are. He was born on 31 December 1997 in Las Vegas, Nevada, United States. Juanita is primarily known for performing in OnlyFans videos and today we Juanita Belle Biography We will learn about the model’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Juanita, born in Las Vegas, in 2018 Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with clothing brand Fashion Nova as a model.
Juanita Belle Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Juanita Belle |
| Profession | Model & Social Media Influencer |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2018 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2018 – As a Model |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Juana Contreras Vargas Juanita Contreras Juanita JCV Juanita Vargas |
| Born (Date of Birth) | 31 December 1997 |
| Age (as 2026) | 29 Years Old |
| Birthplace | Las Vegas, Nevada, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | Las Vegas, Nevada, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 49 KG 108 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 35-28-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Juanita Belle?
Juanita Belle is an American model & social media influencer, born on 31 December 1997 in Las Vegas, Nevada, United States. She started her career in the entertainment industry in 2018.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











