Zaley Zane One American Actress And Model Are. He was born on 6 May 1988 in Brenham, Texas, United States. Zane is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Zaley Zane Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Texas-born Zane in 2008 Entertainment Industry She started her career in and did her first shoot with the Film Studio ‘FTV Girls’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Hustler, Team Skeet and Digital Desire.


Zaley Zane Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Zaley Zane |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2008 – 2014 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2008 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Lauren Melanie Melanie James Melanie Carter Mollie |
| Born (Date of Birth) | 6 May 1988 |
| Age (as 2026) | 38 Years Old |
| Birthplace | Brenham, Texas, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Brenham, Texas, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown/Dark Blond |
| Figure Size | 34C-23-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Zaley Zane?
Zaley Zane is an American actress & model, born on 6 May 1988 in Brenham, Texas, United States. In 2008, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘FTV Girls’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











