Meri Dee One Austrian Actress And Model Are. He was born in 2006 in Vienna, Austria. Dee is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Meri Dee Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Dee, born in Vienna, at the age of 19 in 2025 Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with many film studios as an actress.


Meri Dee Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Meri Dee |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Austrian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | my kitty Mary Kitty |
| Born (Date of Birth) | 2006 |
| Age (as 2026) | 19 Years Old |
| Birthplace | Vienna, Austria |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Vienna, Austria |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 32B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Meri Dee?
Meri Dee is an Austrian actress & model, born in 2006 in Vienna, Austria. She started her career in the entertainment industry in 2025.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











