Peach Delina One Czech Actress And Model Are. He was born in Czech Republic in 2006. Delina is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Peach Delina Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Delina, born in Czech Republic, in 2025 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘Czech VR Casting’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.
Apart from film studios, Delina has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Noi Feja And Ariana Cortez Mainly include.
Peach Delina Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Peach Delina |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Jessie Rose Peach Valley Peach Polina |
| Born (Date of Birth) | 2006 |
| Age (as 2026) | 19 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 54 KG 119 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Peach Delina?
Peach Delina is a Czech actress & model, born in 2006 in the Czech Republic. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Czech VR Casting’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











