Kloe The Wonder One Colombian Actress And Model Are. He was born on 18 March 1989 in Cúcuta, Norte de Santander, Colombia. Maravilla is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Kloe The Wonder Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Colombia-born Maravilla in 2018 Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with many film studios as an actress.


Kloe The Wonder Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Kloe The Wonder |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Colombian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2018 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2018 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Almost Natalialamaravilla |
| Born (Date of Birth) | 18 March 1989 |
| Age (as 2026) | 37 Years Old |
| Birthplace | Cúcuta, Norte de Santander, Colombia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Cúcuta, Norte de Santander, Colombia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 167 m 1.67 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kloe The Wonder?
Kloe La Maravilla is a Colombian actress & model, born on 18 March 1989 in Cúcuta, Norte de Santander, Colombia. She started her career in the entertainment industry in 2018.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











