Kaira Kampen One German Actress And Model Are. He was born on 17 March 1996 in Hamburg, Germany. Kaira is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Kaira Kampen Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Hamburg, Kaira died in 2023 at the age of 27. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Kelly Madison Networks’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Love her films are mainly included in these film studios.


Apart from film studios, Kaira has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Angel Wicky, Mia Trejsi And Nata Ocean Mainly include.
Kaira Kampen Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Kaira Kampen |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | German |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2023 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2023 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Cairo |
| Born (Date of Birth) | 17 March 1996 |
| Age (as 2026) | 30 Years Old |
| Birthplace | Hamburg, Germany |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Fish |
| Hometown | Hamburg, Germany |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 53 KG 117 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 33D-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kaira Kampen?
Kaira Kampen is a German actress & model, born on 17 March 1996 in Hamburg, Germany. In 2023, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Kelly Madison Networks’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











