Chloe Thai One Laotian Actress And Model Are. He was born on 1 February 1999 in Laos. Chloe is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Chloe Thai Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Chloe, born in Laos, in 2020 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Hegre Media’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Watch 4 Beauty, Fem Joy and MetArt Network.


Apart from film studios, Chloe has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Fujiko Narvas Mainly include.
Chloe Thai Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Chloe Thai |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Laotian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2020 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2020 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Chloe Saat Chloe R Chloe Rangsei Size Mylk MilkyKoco That Koko Leena |
| Born (Date of Birth) | 1 February 1999 |
| Age (as 2026) | 27 Years Old |
| Birthplace | Laos |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Laos |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 32B-24-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Chloe Thai?
Chloe Thai is a Laotian actress & model, born on 1 February 1999 in Laos. In 2020, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Hegre Media’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











