Fifi Foxx One American Actress And Model Are. He was born on 8 February 1994 in Tampa, Florida, United States. Fifi is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Fifi Foxx Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Florida-born Fifi died in 2016 at the age of 22. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Many Vids’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Clips 4 Sale is mainly included in these film studios.
Apart from film studios, Fifi has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Ariel Blue, Kylie Deville, Leilani Lei, Nadia White, Smarty Kat And Whitney Morgan Mainly include.
Fifi Foxx Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Fifi Foxx |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2016 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2016 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Fifi Fox |
| Born (Date of Birth) | 8 February 1994 |
| Age (as 2026) | 32 Years Old |
| Birthplace | Tampa, Florida, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aquarius |
| Hometown | Tampa, Florida, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Brown/Blond/Strawberry Blond |
| Figure Size | 36C-29-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Fifi Foxx?
Fifi Foxx is an American actress & model, born on 8 February 1994 in Tampa, Florida, United States. In 2016, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Many Vids’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











