Kimberlyberly Sanchez One American Actress And Model Are. He was born on 25 November 1997 in California, United States. Kimberly is primarily known for performing in OnlyFans videos and today we Kimberlyberly Sanchez Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
California born Kimberly in 2022 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with ‘OnlyFans’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Kimberly has also been the subject of much discussion because of her cooking show ‘SmokinBikiniChef’. His show is quite famous on YouTube and its episodes are uploaded on a YouTube channel named ‘K the Chef’.
Kimberly Sanchez Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Kimberly Sanchez |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2022 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Cheeky Kim Kim Culona |
| Born (Date of Birth) | 25 November 1997 |
| Age (as 2026) | 29 Years Old |
| Birthplace | California, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | California, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 61 KG 134 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 35C-23-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | YouTube |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kimberlyberly Sanchez?
Kimberlyberly Sanchez is an American actress & model, born on 25 November 1997 in California, United States. In 2022, she started her career in the entertainment industry with the ‘OnlyFans’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











