Nikol Raklova One Czech Actress And Model Are. He was born on 1 August 2005 in Czech Republic. Nikol is mainly known for acting in Videos and Web Scenes and today we Nikol Raklova Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Nikol, born in Czech Republic, died at the age of 21 in 2026. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘VIP 4K Media’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.
Nikol Raklova Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Nikol Raklova |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2026 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Nicole Nikol Raklova |
| Born (Date of Birth) | 1 August 2005 |
| Age (as 2026) | 21 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 164 m 1.64 m 5 ft 4 in |
| Weight | 52 KG 114 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Nikol Raklova?
Nikol Raklova is a Czech actress & model, born on 1 August 2005 in Czech Republic. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘VIP 4K Media’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











