Saint Larose One American Actress And Model Are. He was born on 19 September 1988 in United States. Larose is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Saint Larose Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Larose, born in USA, in 2025 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Wifey’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Many Vids is mainly involved in these film studios.


Apart from film studios, Larose has also performed in videos with various famous actresses from the film industry and these actresses include Amy Bend and Juniper Ren Mainly include.
Saint Larose Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Saint Larose |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Love Saint Larose |
| Born (Date of Birth) | 19 September 1988 |
| Age (as 2026) | 38 Years Old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Married |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Gray |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 34B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Saint Larose?
Saint Larose is an American actress & model, born on 19 September 1988 in the United States. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Wifey’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











