Santana Come on One American Actress And Model Are. He was born on 15 August 1996 in Providence, Rhode Island, United States. Santana is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Santana Ayo Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Santana, born in Rhode Island, in 2023 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘Family Therapy’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include AMA Modeling and Many Vids.


Apart from film studios, Santana has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Nicole Rae, Raven Thick And Suzanne Ferrari Mainly include.
Santana Ayo Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Santana Come on |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2023 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2023 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Santana |
| Born (Date of Birth) | 15 August 1996 |
| Age (as 2026) | 30 Years Old |
| Birthplace | Providence, Rhode Island, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Providence, Rhode Island, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 62 KG 135 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black/Brown/Red |
| Figure Size | 42F-28-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Santana Ayo?
Santana Ayo is an American actress & model, born on 15 August 1996 in Providence, Rhode Island, United States. In 2023, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Family Therapy’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











