Veronika Vengeance One Canadian Actress And Model Are. He was born on 29 November 1997 in Canada. Veronika is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Veronika Vengeance Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Veronika, born in Canada, in 2019 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Many Vids’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Spizoo is mainly involved in these film studios.


Veronika Vengeance Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Veronika Vengeance |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Canadian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2019 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2019 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Veronika |
| Born (Date of Birth) | 29 November 1997 |
| Age (as 2026) | 29 Years Old |
| Birthplace | Canada |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Sagittarius |
| Hometown | Canada |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 60 KG 132 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 33C-26-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Veronika Vengeance?
Veronika Vengeance is a Canadian actress & model, born on 29 November 1997 in Canada. In 2019, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Many Vids’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











