Celeste Rasmussen One American Actress And Model Are. He was born on 2 September 1996 in Minneapolis, Minnesota, United States. Rasmussen is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Celeste Rasmussen Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Rasmussen, born in Minneapolis, in 2017 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Penthouse’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Cosmid, Zishy and FTV Girls.
Apart from film studios, Rasmussen has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Beca Barbie, Coco Star, Keira Jackson And Riley Anne Mainly include.
Celeste Rasmussen Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Celeste Rasmussen |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2017 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2017 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Cleo Marie Winter Bliss Katrina Lohan Celeste Celeste Bay Celestial Winter |
| Born (Date of Birth) | 2 September 1996 |
| Age (as 2026) | 30 Years Old |
| Birthplace | Minneapolis, Minnesota, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Hometown | Minneapolis, Minnesota, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 48 KG 105 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Red |
| Figure Size | 34C-24-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Celeste Rasmussen?
Celeste Rasmussen is an American actress & model, born on 2 September 1996 in Minneapolis, Minnesota, United States. In 2017, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Penthouse’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











