Sarah Star One Czech Actress And Model Are. He was born on 3 August 1981 in Czech Republic. Sarah is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Sarah Star Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Czech Republic, Sarah died in 2006 at the age of 25. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Diablo Productions’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Evil Angel, Pink Visual and Foxy Media.
Apart from film studios, Sarah has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Anastasia Devine, Angel Velvet, Bianca Benett, Billy Raise, Elis Black, Michaela Marti, Sofia Valentine And Valentine Rush Mainly include.
Sarah Star Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Sarah Star |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2006 – 2019 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2006 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Connie Kamila Sara Sara Ferrari Sarah Sophia Zhanna |
| Born (Date of Birth) | 3 August 1981 |
| Age (as 2026) | 45 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Brown/Blond/Red |
| Figure Size | 36C-26-37 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Sarah Star?
Sarah Star is a Czech actress & model, born on 3 August 1981 in Czech Republic. In 2006, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Diablo Productions’.
Read More:
Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















