Michaela Marti One Czech Actress And Model Are. He was born on 13 June 1984 in Czech Republic. Michaela is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Michaela Marti Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Michaela, born in Czech Republic, died in 2007 at the age of 23. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Devil’s Film’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Eromax Films and Sub Space Land.
Apart from film studios, Michaela has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Amanda Davidson, Bianca Benett, Elis Black, Emanuel Tilly, Jenny Baby, Leony Dark, Mia Leone, Morgan Moon And Sofia Valentine Mainly include.
Michaela Marti Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Michaela Marti |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2007 – 2015 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2007 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Michaela |
| Born (Date of Birth) | 13 June 1984 |
| Age (as 2026) | 42 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 49 KG 107 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 33C-24-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | None |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Michaela Marti?
Michaela Marti is a Czech actress & model, born on 13 June 1984 in Czech Republic. In 2007, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Devil’s Film’.
Read More:
Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















