Isabella Strangmuller One German Actress And Model Are. He was born on 29 August 2001 in Stuttgart, Baden-Würtenberg, Germany. Isabella is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Isabella Strangmuller Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Germany-born Isabella in 2020 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘Playboy’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Isabella Strangmuller Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Isabella Strangmuller |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | German |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2020 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2020 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Isabella Strangmüller |
| Born (Date of Birth) | 29 August 2001 |
| Age (as 2026) | 25 Years Old |
| Birthplace | Stuttgart, Baden-Würtenberg, Germany |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Stuttgart, Baden-Würtenberg, Germany |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 54 KG 120 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
Social Media | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Isabella Strangmuller?
Isabella Strangmuller is a German actress & model, born on 29 August 2001 in Stuttgart, Baden-Würtenberg, Germany. In 2020, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Playboy’.
Read More:
Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















