Sonya Elf One Russian Actress And Model Are. He was born in 2001 in Russia. Sonya is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Sonya Elf Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Russia born Sonya in 2023 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘MetArt Network’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Fem Joy is mainly involved in these film studios.


Sonya Elf Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Sonya Elf |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Russian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2023 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2023 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Sonya Sonya Neon |
| Born (Date of Birth) | 2001 |
| Age (as 2026) | 25 Years Old |
| Birthplace | Russia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Hometown | Russia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 34-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
Social Media | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Sonya Elf?
Sonya Elf is a Russian actress & model, born in 2001 in Russia. In 2023, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘MetArt Network’.
Read More:
Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















