Venus Curvey One German Actress And Model Are. He was born on 10 January 1986 in Germany. Venus is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Venus Curvey Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Venus, born in Germany, in 2006 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘DDF’. After this, she also worked with other film studios as an actress and ATKingdom is mainly included in these film studios.
Apart from film studios, Venus has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Anna Polina Mainly include.
Venus Curvey Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Venus Curvey |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | German |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2006 – 2014 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2006 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Anja Christine Isabel Jess Paulina Sandy Sandy K Venus |
| Born (Date of Birth) | 10 January 1986 |
| Age (as 2026) | 40 Years Old |
| Birthplace | Germany |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Germany |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 173 m 1.73 m 5 ft 8 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34DD-25-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Venus Curvey?
Venus Curvey is a German actress & model, born on 10 January 1986 in Germany. In 2006, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘DDF’.
Read More:
Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















