Natasha Steffens One Brazilian Actress And Model Are. He was born on 7 April 2002 in Brazil. Natasha is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Natasha Steffens Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Natasha, born in Brazil, in 2021 Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with many studios as an actress.


Natasha Steffens Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Natasha Steffens |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Brazilian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2021 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2021 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Natasha França Steffens Natasha Naturista |
| Born (Date of Birth) | 7 April 2002 |
| Age (as 2026) | 24 Years Old |
| Birthplace | Brazil |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Brazil |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 157 m 1.57 m 5 ft 2 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34B-26-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
Social Media | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Natasha Steffens?
Natasha Steffens is a Brazilian actress & model, born on 7 April 2002 in Brazil. She started her career in the entertainment industry in 2021.
Read More:
Crystal Rave Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Liv Lauren Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brigitte Bell Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lola Riley Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dandara Bombom Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Celeste Rasmussen Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lee Von Lux Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Metal Kitten Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Gracie Monroe Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















