Brenda Trindade One Brazilian Actress And Model Are. He was born on 27 March 2002 in Brazil. Brenda is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Brenda Trindade Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Brenda, born in Brazil, at the age of 19 in 2021 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Model Hub’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Brenda Trindade Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Brenda Trindade |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Brazilian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2021 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2021 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Brenda |
| Born (Date of Birth) | 27 March 2002 |
| Age (as 2026) | 24 Years Old |
| Birthplace | Brazil |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Fish |
| Hometown | Brazil |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 60 KG 132 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Grey |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34D-24-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
Social Media | |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Brenda Trindade?
Brenda Trindade is a Brazilian actress & model, born on 27 March 2002 in Brazil. In 2021, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Model Hub’.
Read More:
Tina Nora Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Nova Hawthorne Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Klementina Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Sara Latina Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Valery Kora Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Carolina Londono Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brenda Boop Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dallas Dixon Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Annika Dixon Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Kate Bae (Super Nova) Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















