Lexa Mayfair One American Actress And Model Are. He was born on 29 August 1971 in San Francisco, California, United States. Lexa is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Lexa Mayfair Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in San Francisco, Lexa died in 2005 at the age of 34. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Homegrown’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.
Lexa Mayfair Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Lexa Mayfair |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2005 – 2014 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2005 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Max Vegan |
| Born (Date of Birth) | 29 August 1971 |
| Age (as 2026) | 55 Years Old |
| Birthplace | San Francisco, California, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | San Francisco, California, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown/Dark Blond |
| Figure Size | 32B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Lexa Mayfair?
Lexa Mayfair is an American actress & model, born on 29 August 1971 in San Francisco, California, United States. In 2005, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Homegrown’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











