Esther Ana One Brazilian Actress And Model Are. He was born on 2 July 1992 in Brazil. Ester is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Ester Ana Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Brazil-born Ester died in 2025 at the age of 33. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Letsdoeit’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Esther Ana Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Esther Ana |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Brazilian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Ester Anna |
| Born (Date of Birth) | 2 July 1992 |
| Age (as 2026) | 34 Years Old |
| Birthplace | Brazil |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Brazil |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 169 m 1.69 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Ester Ana?
Ester Ana is a Brazilian actress & model, born on 2 July 1992 in Brazil. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Letsdoeit’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











