Monika Thu One Czech Actress And Model Are. He was born on 13 May 1988 in Czech Republic. Monika is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Monika Thu Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Czech Republic, Monika made her debut in 2006 at the age of 18. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘Playhouse’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Video Art Holland, Sub Space Land and Eromax Films.
Apart from film studios, Monika has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Ally Style, Amanda Davidson, Bianca Benett, Billy Raise, Charlotta Phillip, Cindy Dollar, Dolly Darkley, Jan Mrazkova, Lena Cova, Sharon Pink And Velonka Johnson Mainly include.
Monika Thu Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Monika Thu |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2006 – 2012 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2006 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Eva Monica Thu Monika V Monique Monica V. Pavlina |
| Born (Date of Birth) | 13 May 1988 |
| Age (as 2026) | 38 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 173 m 1.73 m 5 ft 8 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown/Blond/Dark Brown |
| Figure Size | 36B-27-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | None |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Monika Thu?
Monika Thu is a Czech actress & model, born on 13 May 1988 in Czech Republic. In 2006, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Playhouse’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











