Ana Gibb One Belarusian Actress And Model Are. He was born on 1 January 2001 in Minsk, Belarus. Ana is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Ana Gibb Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Ana, born in Belarus, in 2020 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Nubile’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include MetArt Network and Karups.


Apart from film studios, Ana has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Gala Ann And Zelda R mainly consists of.
Ana Gibb Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Ana Gibb |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Belarusian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2020 – 2024 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2020 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Anais Anais A. Anais M. |
| Born (Date of Birth) | 1 January 2001 |
| Age (as 2026) | 25 Years Old |
| Birthplace | Minsk, Belarus |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Minsk, Belarus |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 170 m 1.70 m 5 ft 7 in |
| Weight | 56 KG 123 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black/Red/Dark Brown |
| Figure Size | 38B-28-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Ana Gibb?
Ana Gibb is a Belarusian actress & model, born on 1 January 2001 in Minsk, Belarus. In 2020, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Nubile’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











