Adriana Caro One Canadian Actress And Model Are. He was born on 10 November 1994 in Canada. Adriana is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Adriana Caro Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Adriana, born in Canada, in 2016 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘Model Hub’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Cosmid is mainly involved in these film studios.


Apart from film studios, Adriana has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Cubby Thompson Mainly include.
Adriana Caro Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Adriana Caro |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Canadian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2016 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2016 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Hanna Hannah O Hanna Orio |
| Born (Date of Birth) | 10 November 1994 |
| Age (as 2026) | 32 Years Old |
| Birthplace | Canada |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | Canada |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 52 KG 115 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 36E-24-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Adriana Caro?
Adriana Caro is a Canadian actress & model, born on 10 November 1994 in Canada. In 2016, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Model Hub’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











