Annalisa AtomicBlonde One Italian Actress And Model Are. He was born on 8 September 1985 in Asti, Piedmont, Italy. Annalisa is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Annalisa AtomicBlonde Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Annalisa, born in Italy, in 2026 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Model Hub’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Many Vids is mainly involved in these film studios.


Apart from film studios, Annalisa has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Cherry Candle And Francesca Benvenuti is mainly involved.
Annalisa AtomicBlonde Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Annalisa AtomicBlonde |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Italian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2026 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Annalisa Oddone Atomic Analysis |
| Born (Date of Birth) | 8 September 1985 |
| Age (as 2026) | 41 Years Old |
| Birthplace | Asti, Piedmont, Italy |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Fish |
| Hometown | Asti, Piedmont, Italy |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Blond |
| Figure Size | 34B-25-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Annalisa AtomicBlonde?
Annalisa AtomicBlonde is an Italian actress & model, born on 8 September 1985 in Asti, Piemonte, Italy. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Model Hub’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











