Brookes Playhouse One American Actress And Model Are. He was born on 21 April 1995 in United States. Brookes is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Brookes Playhouse Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
USA born Brookes in 2015 Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with many film studios as an actress.
Brookes Playhouse Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Brookes Playhouse |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2015 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2015 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Brooke Avery |
| Born (Date of Birth) | 21 April 1995 |
| Age (as 2026) | 31 Years Old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 32F-25-32 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
Social Media | |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Brookes Playhouse?
Brookes Playhouse is an American actress & model, born on 21 April 1995 in the United States. She started her career in the entertainment industry in 2015.
Read More:
Tina Nora Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Nova Hawthorne Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Klementina Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Sara Latina Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Valery Kora Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Carolina Londono Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brenda Boop Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dallas Dixon Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Annika Dixon Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Kate Bae (Super Nova) Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















